Kanada: Pracownicy zapomnieli zamknąć sklep spożywczy w święto – skradziono… pomidory koktajlowe

Udostępnij artykuł:

Mimo że w tzw. „Family Day” miał być zamknięty, jeden ze sklepów spożywczych w centrum miasta gościł swego rodzaju „klientów”, gdyż drzwi do budynku pozostały nieumyślnie otwarte w czasie święta.

W poniedziałek, 18 lutego 2019 roku, sklep Food Basics przy Barrack Street miał być zamknięty z powodu regionalnego święta, podobnie jak pozostałe lokale handlowe. Jednak potencjalni klienci, którzy chcieli kupić kilka zszywek lub składniki do obiadu, odczuli ulgę po odkryciu, że drzwi do tego jednego sklepu są otwarte. Ich zadowolenie trwało jedynie do momentu wejścia do środka.

Brak ustalonego grafika na ten dzień oznaczał, że otwarte drzwi sklepu pozwalały przedstawicielom lokalnej społeczności na wejście do środka, jednak żaden z nich nie mógł zakupić żadnego przedmiotu. Mimo to ludzie spacerowali po sklepie – niektórzy wydawali się nieświadomi sytuacji, podczas gdy inni wychodzili przed szereg, próbując dowiedzieć się, co się dzieje.

– Stałem tam próbując zdecydować, co robić, a jakiś facet wyszedł ze sklepu z dwiema paczkami pomidorków koktajlowych – oświadczył jeden z naocznych świadków, który poprosił o zachowanie anonimowości.

– Więc zapytałem: „Hej, kolego! Tak po prostu bierzesz jakieś pomidory?” Na co ten odpowiedział: „Zostawiłem 5 dolarów na ladzie”.

Następnie świadek skontaktował się z policją Kingston, aby poinformować ich, co się dzieje. Funkcjonariusze dotarli do Food Basics około godziny 16:25 w Dniu Rodziny. Policjanci skontaktowali się z kierownikiem sklepu, który stwierdził, że nic nie zostało uszkodzone. Firma zapewniła, że przeglądnie monitoring zabezpieczający sklep i skontaktuje się z policją, jeśli okaże się, że coś istotnego zostało skradzione.

– Wygląda na to, że nie było żadnych szkód, a sytuacja była pod kontrolą – powiedział Ashley Gutheinz, rzecznik prasowy Kingston Police.

– Drzwi były otwarte i nie wiemy co było tego przyczyną, ale kierownik sklepu oznajmił, iż nic nie zostało poważnie uszkodzone lub skradzione.

Źródło: Kingstonist

Komentarze Facebook

Piotr Zelek - o autorze

Czytam, dociekam, piszę. Zapraszam do kontaktu :)

Wszystkie artykuły autorstwa użytkownika Piotr Zelek →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *