Czechy: Członkowie rodziny zjadali chłopca żywcem

Udostępnij artykuł:

7-letni chłopiec był związywany łańcuchami i więziony w piwnicy przez swoją rodzinę, a jej członkowie odcinali i zjadali jego kawałki ciała – usłyszał jeden z sądów w Czechach w 2008 roku.

W sprawie będącej echem głośnych wydarzeń wokół rodziny Fritzl z Austrii Ondrej Mauerova był częściowo oskórowywany w szafie w piwnicy jego domu w Kuřimie – czeskim mieście niedaleko Brna.

Zbrodnia ta – związana z członkami religijnego kultu – została odkryta przez przypadek w maju 2008 roku. To właśnie wtedy tzw. „elektroniczna niania” z ekranem przechwyciła na chwilę obraz ukazujący przerażające wydarzenia mające miejsce w domu obok.

Ondrej i jego 9-letni brat Jakub byli zamknięci i związani łańcuchami w piwnicy. Sprawcą była ich 31-letnia matka Klara. Chłopiec był trzymany w klatce, bity i kneblowany, aby nie wydawał żadnych okrzyków – jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom.

Mauerova posiadała w piwnicy monitoring w celu obserwacji sytuacji. Jego obraz został przypadkowo przechwycony przez sąsiada, który korzystał z tego samego systemu, by zawsze mieć pogląd na nowo narodzone dziecko.

Natychmiast wezwano policję. Funkcjonariusze uwolnili dwóch chłopców oraz osobę wyglądającą na 13-letnią dziewczynkę. Później okazało się jednak, że tak naprawdę była to jedna z oskarżonych – 34-letnia Barbora Skrlova.

Niedługo później oskarżona uciekła do Norwegii. Została jednak sprowadzona z powrotem do Czech w pierwszej połowie 2008 roku.

Mauerova przyznała się do porwania i przetrzymywania jej dzieci w piwnicy. Dodała jednak, że została zmanipulowana przez Skrlovą i swoją siostrę Katerinę.

Ostatecznie oskarżono pięć osób: Klarę Mauerovą, jej siostrę Katerinę, Barborę Skrlovą, jej brata Jana Skrla oraz przyjaciela Jana Turka.

Źródło: The Telegraph

Komentarze Facebook

Piotr Zelek - o autorze

Czytam, dociekam, piszę. Zapraszam do kontaktu :)

Wszystkie artykuły autorstwa użytkownika Piotr Zelek →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *