Geniusz pianina z przypadku

Udostępnij artykuł:

Pewien mężczyzna z Denver w stanie Kolorado z dnia na dzień stał się geniuszem pianina po tym jak uderzył głową w dno basenu.

W 2006 roku wówczas 40-letni Derek Amato zanurkował w płytkiej części basenu i uderzył głową o jego dno – wynika z informacji podanych przez “Today Show”. Doznał on przy tym poważnego wstrząsu mózgu i chwilowo stracił słuch oraz pamięć.

Kilka dni później usiadł przed pianinem po raz pierwszy w życiu i do drugiej w nocy tworzył swoją autorską kompozycję.

– Kiedy zamknąłem oczy, ujrzałem w myślach te białe i czarne struktury poruszające się od lewej do prawej strony, co w rzeczywistości odzwierciedlało w umyśle nieprzerwany strumień nut – skomentował Amato na łamach blogu “Wisconsin Medical Society”.

We wspomnianym wpisie na blogu mężczyzna opisuje również granie dla swojej matki:

“Znaleźliśmy pierwsze lepsze pianino i poprosiłem ją, aby usiadła obok mnie. Pamiętam, że zapytałem ją czy jest gotowa. Zamknąłem oczy w nadziei, że ponownie ujrzę te biało-czarne struktury poruszające się od lewej do prawej. Zacząłem grać tak, jakbym próbował odnaleźć jakiś nieodkryty skarb, który do tej pory był ukryty w mojej głowie. Mama siedziała i płakała, po czym zapytała mnie: “Co ty robisz?”. Odpowiedziałem prosto: “Najwyraźniej Bóg zdecydował się podarować mi prezent na urodziny nieco wcześniej w tym roku, mamo”.”

Amato jest jednym z zaledwie 30 znanych przypadków nabytego zespołu sawanta. Mężczyzna nie przestaje komponować kolejnych dzieł.

Źródło: Business Insider

Komentarze Facebook

About Piotr Zelek

Czytam, dociekam, piszę. Zapraszam do kontaktu :)

View all posts by Piotr Zelek →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *